Balandžio 6-ąją Jungtinėje Karalystėje įsigalioja nauja Vidaus reikalų ministerijos tvarka, leidžianti deportuoti iš šalies čia dirbančius užsieniečius.

Nuo šiandien iš JK galima deportuoti trečiųjų šalių piliečius, kurie čia gyvena gyvena ilgiau nei penkerius metus, tačiau neuždirba nustatytos sumos pinigų.Vyriausybė numatė, jog ši riba – 35 tūkst. svarų sterlingų per metus.
Taigi, toks uždarbis – nuo šiandien vienintelis garantas likti JK užsieniečiams iš ne Europos Sąjungos valstybių.
Tai sukėlė didžiules diskusijas šalyje, mat ši suma tikrai prieinama ne kiekvienam. Manoma, jog dėl naujosios tvarkos JKprivalės palikti daug mokytojų ir IT specialistų, kurie šiuo metu užpildo atsivėrusias spragas darbo rinkoje.
Ypač susirūpinta kvalifikuotų atvykėlių iš anglakalbių šalių (įskaitant ir JAV) likimu, mat šie specialistai paplitę ir valstybinėse įstaigose.
Kad riba būtų sumažinta, specialią peticiją pasirašė per 110 tūkst. britų, tačiau vyriausybė į tai neatsižvelgė – anot politikų, tokie planai jau buvo anonsuoti 2012 metais, tad ir darbdaviai ir atvykėliai turėjo užtektinai laiko pasiruošti permainoms.
Straipsnio šaltinis: http://tiesa.com/naujienos-ir-zinios/anglija-ir-gyvenimas-joje/migracija/nuo-siandien-naujas-pretekstas-deportacijai-21043?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=2016-04-07&utm_campaign=Naujas+pretekstas+deportacijai