Kiek kainuoja įdarbinimas?

Įdarbinimo mokesčių nėra, už tarpininkavimą įdarbinant iš darbo ieškančio asmens negalima rinkti nei tiesioginių, nei netiesioginių mokesčių (Tarptautinės darbo organizacijos Konvencija dėl privačių įdarbinimo agentūrų (nr. 181), 7 str., įtvirtinta Lietuvos Respublikos įstatymu ,,Dėl Konvencijos dėl privačių įdarbinimo agentūrų ratifikavimo“ (Žin., 2004, Nr. 40-1291).

Mūsų įmonėje yra teikiamos papildomos paslaugos, kurios yra apmokamos, tai yra mokestis, kuris apmokamas pieš pat išvykimą į užsienio šalis, kai jau yra jūsų oficialus pakvietimas į vieną ar kitą darbo poziciją. Į šį mokestį įskaičiuota: gyvenamo ploto suradimas ir rezervavimas, kelionės organizavimas, dokumentų vertimai, konsultacijos teisiniais klausimais, susijusiais su darbu užsienyje.

Ar yra vertimo mokesčiai?

Taip, be abejo, ši paslauga yra papildoma, mūsų įmonė bendradarbiauja su vertimo biuru, kuris teikia mums šią mokamą paslaugą. Dokumentų ir CV vertimai kartais yra tikrai būtini, užsienio darbdaviui mes negalime pateikti Jūsų gyvenimo aprašymo lietuvių ar rusų kalbomis, jis to tikrai nesupras. Norėdami įsidarbinti kitoje valstybėje, turėtume gerbti ir jų kalbą, todėl reikalingi įdarbinimui dokumentai ir CV yra pateikiami tik tos šalies valstybine kalba.

Ar mes galėtume patys pasirinkti vertimo biurą?

Taip.

Kur galima užsidirbti daugiau?

Priklausomai nuo Jūsų sugebėjimų galime pasiūlyti darbą daugiau negu 10 Europos šalių.

Geriausiai apmokami darbai yra Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse, nors karts nuo karto gauname pakankamai gerus pasiūlymus iš visų kitų šalių.

Kokių darbų galite pasiūlyti?

Šiuo metu turime įvairių pasiūlymų: žuvies fabrikuose, žemės ūkyje, statybininkams, vairuotojams, prekių surinkėjams, autokrautuvo vairuotojams, viešbučių darbuotojams ir kt.

Kas apmoka kelionę?

Kelionės išlaidos apmokamos vykstančiojo asmens. Suma, be abejo, priklausys nuo šalies ir nuo transporto, kuriuo ketinate keliauti.

Ar darbai yra legalūs?

Taip, darbai yra legalūs, dirbantysis asmuo yra įdarbinamas tiesiogiai pas darbdavį, darbdavys sutvarko visus reikalingus dokumentus legaliam darbui bei aprūpina draudimu. Mes apie kiekvieną išvykusį asmenį informuojame darbo biržą.

Kiek laiko tenka laukti darbo?

Be abejo, kad angliškai kalbantiems ir turintiems darbo patirties žmonėms darbą mes surandame per kelias savaites arba iš karto jį pasiūlome. Su tais, kurie nekalba angliškai, užgaištama kiek ilgiau – maždaug iki kelių mėnesių. Taip pat tai priklauso nuo metų laiko, sezono, ar yra didesnė darbuotojų paklausa ar mažesnė.

Kiek kartų per mėnesį yra mokami atlyginimai?

Atlyginimas Skandinavijos šalyse yra mokamas kartą arba du per mėnesį, Didžiojoje Britanijoje pinigai yra išmokami kas savaitę, Graikijoje ir Kipre –  kas savaitę.

 

Koks minimalus atlyginimas Didžiojoje Britanijoje?

6,70 svarų / val.

Ar galima vykti dirbti į Norvegiją tik su kortele, neturint paso?

Neturint paso, Jūs negalėsite ten būti ir legaliai dirbti daugiau kaip 90 dienų.

Ar būtina mokėti anglų kalbą, norint įsidarbinti Norvegijoje ar UK?

Tai priklauso nuo to, kokio darbo Jūs tikitės, jei Jums užtenka darbo fabrikuose (pakavimas, fasavimas, žuvies apdorojimas), tai ten kalba nėra būtina, arba užtenka tik jos pagrindų, jeigu Jūs tikitės geriau apmokamo darbo arba kvalifikuoto darbo, tai jokių abejonių, kad reikės gerų kalbos žinių. Jeigu Jūs pretenduosit į kvalifikuotą ir gerai apmokamą darbą Norvegijoje, reikės ir norvegų kalbos žinių.

Apmokėjimas už viršvalandžius?

Norvegijoje į tai žiūrima (arba bent jau turėtų būti žiūrima) daug rimčiau nei Lietuvoje. Paprastai, Norvegijoje už viršvalandžius turėtų būti mokamas šiek tiek didesnis atlyginimas arba darbuotojas turėtų gauti papildomų laisvadienių.

Turint pastovų darbą, bent jau metus laiko ir dirbant viršvalandžius už tą patį valandinį atlyginimą, darbdavys privalėtų:

– Išleisti apmokamų atostogų (21-ai darbo dienai);

– Suteikti tiek neapmokamų laisvadienių, kiek darbo dienų susidaro pagal išdirbtus viršvalandžius (7,5 h = 1 diena).

Kas apmoka gyvenamą plotą užsienio šalyse?

Mūsų partneriai, su kuriais mes dirbame, apgyvendina darbuotojus nemokamai, bet yra ir tokių variantų kada reikia susimokėti už nuomą patiems.